Skip to main content

Seslisohbet giriş sorunu ve çözümü

Çok sıklıkla görülmese de ziyaretçilerimiz ve misafirlerimiz de görülen seslisohbet giriş sorunu ara ara görünmekte ve bu sorun hakkında kullanıcılarımız yardım istemektedir. Seslisohbet odaları’na giriş yapmaya çalışırken sorun yaşayan kullanıcılarımız için bu yazımızın yararlı olacağını ve sorunlarına çözüm olacağını düşündük. Sesli sohbet odası içerisinde arkadaşı olan kullanıcılar bizlere kolay yoldan erişebilse de iletişim yoluyla veya skype yoluyla bu sorunu bizlere ileten kullanıcılarımız için biraz bekleme söz konusu olabiliyor. Bu makalemiz sayesinde sizlere bu sorun hakkında net bilgi sahibi olabilecek ve olaya direk müdahale edebileceksiniz.

Seslisohbet giriş sorunu ve çözümü

Bu problem seslisohbet panelinin çalışması için gerekli olan speakychat eklentisi yüklenirken ortaya çıkmaktadır. Sohbet odalarına giriş yapmaya çalışan kullanıcı panel kısmına geldiğinde ” Speakychat kurulumu için izin ver veya reddet” sorusuyla karşılaşır. İzin ver bölümünü tıkladığınızda ise on saniyelik bir süreçte kurulumu otomatik olarak gerçekleşir. Bu eklentiyi bir kere indirdiğinizde yeterli olacak, tekrar tekrar indirmek zorunda kalmayacaksınız. Bu eklenti kurulduktan sonra panel üzerinde yer alan animasyon, ikon, görüntü, mikrofon vb. bütün bölmeler aktif olacaktır. Kurulum işlemi bittikten sonra açılan panel sayfası otomatik yenilenmektedir. Panelde yenilenme olmadığı durumlarda da sohbet paneli aktif olmaz. Bu tür bir durumla karşı karşıya kaldığınızda paneli kapatmadan f5 yaparak sayfayı yenilemeniz yeterli olacaktır.

Beni sorunum bu yaptığım işlemlere rağmen devam ediyor diyorsanız, speakychat eklentisini manuel olarak kurabilir ve etkinleştirebilirsiniz. Bir diğer sebep ise bilgisayarınızda bulunan antivirüs kaynaklı olabilir. Hepimizin bildiği gibi antivirüs programları bilgisayara zararı olmayan eklentileri bile tehdit olarak algılayabiliyor ve direk eklentinin çalışmasını engelleyebiliyor.

Bu işlemlerden sonra seslisohbet panelimize giriş yaparken problem yaşamayacaksınız. Bütün bu işlemlere rağmen hala daha sorun yaşamaya devam ediyorum diyorsanız, bizlere iletişim bölümünden yaşadığınız sorunu bize ayrıntılı olarak yazabilir veya iletişim adreslerimizden bizlere ulaşarak yardım talep edebilirsiniz. Kullanacağınız seslisohbet hizmeti ve yardım hizmeti tamamen ücretsizdir. Bütün kullanıcılarımız verdiğimiz hizmetten ücretsiz olarak faydalansın diye aralıksız çalışmalarımıza devam ediyoruz. Sesliadresim ailesi olarak hepinize iyi eğlenceler dileriz.

Bir önceki yazımız olan Seslisohbet de yılbaşı eğlencesi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

SesliAdresim

Kullanıcıların aynı platform üzerinde ücretsiz olarak sesli sohbet ve sesli chat hizmetlerinden faydalanabilmeleri amacıyla, kullanıcı memnuniyetini ön planda tutan sesliadresim.com seslichat sitesi sahibiyim.

One thought to “Seslisohbet giriş sorunu ve çözümü”

  1. Aynen bu sorunu seslisohbet kullanicilari olarak yasayabiliyoruz.Aciklamalarda yer alan bilgileri takip edince sorun duzeliyor.Bu bildirimi yapmaniz cok yararli olmus.Videolu olarak tanitimini yapmaniz daha guzel olacaktir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir