Sesli sohbet sitelerinde ses ve mikrofon ayarları

tarafından
67
Sesli sohbet sitelerinde ses ve mikrofon ayarları

Seslisohbet kullanıcılarının ses ve mikrofon ayarları, müzik dinletme ayarları hususunda yaşadığı problemleri göz önüne alarak Sesliadresim.com ekibi olarak ses problemi, müzik dinletememe problemlerini kökten çözeceğiz.

Seslichat ses ve mikrofon ayarları

Öncelikli olarak bu konu ile alakalı olan işletim sistemimizin ne olduğunu bilmemiz gerekmektedir. İşletim sisteminizin ne olduğu hakkında fikriniz yoksa masaüstünde yer alan bilgisayarım ikonuna yada başlat menüsünden bilgisayarım sekmesine sağ tıklıyoruz. Karşımıza gelen ekranın en alt kısmında bulunan özellikler sekmesine tıklıyoruz. Karşımıza çıkan ekranda üst kısımda işletim sistemi bilgisi görülmektedir. Bilgisayarınızın diğer özelliklerini de bu ekranda görebilirsiniz. Yoğun olarak bu tür hizmetlerden faydalanmak için internet explorer tarayıcısı kullanılmaktadır. İşletim sistemi xp olan kullanıcılar seslisohbet hizmetinden daha rahat faydalanmaktadır. Windows xp için güncelleme yapmayı durduğunu bildirdiği için bu tür sorunlar daha yoğun yaşanmaktadır.

Bilgisayarınızda ses ayarlarını düzeltmek için öncelikle driver yüklü olduğundan emin olmalısınız. Eğer yüklü değilse bilgisayarınıza uygun driverı yüklemelisiniz. Uygun programı yüklediğinizde işlem otomatik olarak gerçekleşecek ve sisteminize dahil olacaktır.

Şimdi windows için ses ayarları yapmak için hazırız. Bilgisayarımızın ekranının sağ alt köşesine baktığımızda o kısımda hoparlör resmine sağ tıklıyoruz ve kayıttan yürütme aygıtları sekmesini tıklıyoruz. Karşımıza gelen ekranda hoparlör haricinde streo mix eklentisini aktif hale getirmelisiniz. Streo mix görünmüyorsa ekran açıkken sağ tık yaparak devre dışı olan aygıtları göster sekmesini bir kez tıklamanız yeterli olacaktır.

Kullanıcılar seslichat sitesine giriş yaptıktan sonra sohbet odalarına giriş yaparlar. Daha sonrasında odalar içerisinde kendinize uygun bir oda seçerek oda ile selamlaşmaya ve sohbete başlarsınız. Daha sonrasında sesli olarak konuşmak istediğinizde yapmanız gereken bazı işlemler bulunmaktadır. Mikrofon alacak kişinin konuşma yapabilmesi için mikrofonu açık tutması ve streo mix’i deaktif etmesi gerekmektedir. Konuşmasını bitirdikten sonra kişi mikrofon yerine streo mix’i aktif ederek müzik dinletmeye devam edebilir. Bu işlem çok zor olmamasına rağmen kullanıcılarımızdan gelen istekler ve şikayetler doğrultusunda kendimizi açıklama yapma isteği duyduk. Seslichat sohbet servisimiz tamamen kullanıcı memnuniyeti odaklı çalışmaktadır.

Sizlerde sesliadresim.com sohbet odalarına bağlanabilir ve ücretsiz sohbet etmenin tadını çıkarabilirsiniz. Sesliadresim ailesi olarak hepinize keyifli sohbetler dileriz.

Bir önceki yazımız olan Yeni açılan sesli chat siteleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.