Sesliadresimcom Sesli Chat, Sesli Sohbet, Kamerali Chat, Kameralı Sohbet
Pazartesi , 17 Şubat 2020
Anasayfa » Chat » Seslichat » Sesli Chat Tarihi
Sesli chat Tarihi

Sesli Chat Tarihi

Sesli chat tarzı sohbet sistemlerinin aktif olmasıyla beraber açılan ilk sesli chat sitesi ile beraber sistemde nasıl gelişmeler ve değişmeler olduğu hakkında hafızalarımızı tazeleyerek bilgileri paylaşalım.

Sesli chat sistemine ilk dahil olan site olarak aklımıza ne-nerede sesli sohbet sitesi gelmektedir. Bu sohbet sitesinin açılmasının ardından yeni sesli chat siteleri de aktif olmaya başlamıştır. Ortalama olarak bakacak olursak 2001 yılı Aralık ayı’nda ilk sesli chat sitesi aktif oldu diyebiliriz. Seslichat ve seslisohbet sitesi ile beraber ortaya seslidünya sohbet sitesi de dahil olmuştur. 2001 – 2002 senelerinde güzel bir yükseliş yakalayan seslisohbet sitesi‘ne bir süre sonra Google tarafından spam cezası uygulanınca web sitenin indeksleri silindi ve seslisohbet kelimesinde ilk sıraya oturan Seslidunya sohbet sitesine bütün kullanıcılar yönelmeye başladı. Google arama motoru içerisinde seslisohbet veya sesli sohbet olarak yapılan bütün aramalarda karşımız seslidünya chat sitesi geliyordu. Seslisohbet sitesi belli bir süre sonra spam cezasından çıkmış olsa da eski çıkışını ve yükselişine bir daha kavuşamadı.

Seslichat ve SesliDünya sohbet siteleri arasında seslichat sitesi 2015 – 2016 senesinde bir çok kullanıcısını kaybederek zirveyi Seslidünya sitesine bırakmak zorunda kaldı.

İlk Sesli Sohbet Sitesi

İlk sesli sohbet sitesi olarak anılan Seslidunya sitesi günümüzde bile yoğun kullanıcı kitlesini koruduğu için kendilerini tebrik ederiz. Her ne kadar sesli chat odaları içerisinde nadiren de olsa yetkililerle problemlere denk gelmiş olsak bile, bu tür sitelerde genel olarak yaşanan bir problemdir. Seslidunya en yoğun kitleye sahip sesli chat siteleri arasında ilk sırada yer almaktadır. Sohbet etmek için tercih edilebilir.

En eski sesli chat siteleri‘ni hatırlayarak hafızamızı bir kez daha tazelemiş olduk. Sesli chat siteleri ücretsiz ve üye olmadan hizmet verdikleri için tercih edilebilecek sesli siteler arasında en ön planda yer almaktadır. Sizler de dilediğiniz sesli chat sitesi‘ne giriş yaparak sohbete ve eğlenmeye başlayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Sesli Canlı Sohbet başlıklı makalemizde seslisiteler, sesli sohbet sitesi ve sesli chat siteleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Çıkış SesliAdresim

Kullanıcıların aynı platform üzerinde ücretsiz olarak sesli sohbet ve sesli chat hizmetlerinden faydalanabilmeleri amacıyla, kullanıcı memnuniyetini ön planda tutan sesliadresim.com seslichat sitesi sahibiyim.

Ayrıca Kontrol Edin!

Sesli Canlı Sohbet

Sanal ortamdan sesli canlı sohbet edebileceğiniz web siteleri arasında ilk sıralarda yer alan canlı sohbet …

1 Yorum

  1. Turkiyenin ilk olarak Seslichat hizmeti verdiginde Admin sistemi yoktu. Sistemde goruntulu ve, kameral? sesli chat sistemi yoktu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sesliadresimcom Sesli Chat, Sesli Sohbet, Kamerali Chat, Kameralı Sohbet

Watch Dragon ball super