Sesli chat birebir odası

tarafından
158
Sesli chat birebir odası

Sevgili kullanıcılarımız ve ziyaretçilerimiz bu yazımızda sesli chat odası olan fakat sesli chat odaları arasında görülmeyen birebir sesli sohbet odası hakkında bilgi vereceğiz. Birebir sesli chat odası nedir? Birebir sohbet odasının diğer odalardan farkı nedir? Birebir sohbet odası nasıl kullanılır? gibi aklınıza takılan soruların cevabını bu yazımızda bulabileceksiniz. Öncelikle normal sesli sohbet odalarımız hakkında kısaca bir tanıtım yapalım ve sonrasında birebir sohbet odamızı tanıyalım.

Birebir sesli chat odası
Birebir sesli kameralı sohbet odası

Sesli sohbet odaları bütün kullanıcılarımızın gezebildiği, sesli ve görüntülü olarak sohbet edebildiği ve chat yapabildiği odalar olduğunu daha önceki makalemizde sizlere anlatmıştık. Sesli sohbet odaları çoklu sohbet ortamlarıdır. Seslisohbet odaları içerisinde mikrofonu tek kişi kullanabilmekte ve değişiklik sıra sistemi ile yapılmaktadır. Bir çok kullanıcı aynı oda içerisinde birbiriyle sohbet edebiliyor. Şimdi sizlere birebir odasının normal sesli sohbet odalarına göre farkları olduğu noktaları gösterelim.

Birebir sesli chat odası nedir?

İsminden de anlaşıldığı gibi 2 kişinin giriş yapabildiği, özel sohbet odalarıdır. Bu oda içerisine tek başınıza veya 2 kişiden fazlasıyla giriş yapamazsınız. Yalnız 2 kişinin kullanabileceği sesli sohbet odasıdır.

Birebir sesli chat odasına nasıl giriş yapabilirim?

Birebir seslichat odasına gidiş yapabilmeniz için site içerisinde yer alan yetkilerden bir tanesine sahip olmanız gerekmektedir. En düşük yetkiye bile sahip olsanız bu sohbet odasını kullanma hakkına sahip olursunuz. Birebir sohbet odasına davet edeceğiniz kişinin üzerine mouse simgesini getirdikten sonra, mousenin sağ tuşuna bir kere tıklama yaptığınızda önünüze seçenekler çıkmaktadır. Bu seçenekler içerisinden özel oda davetiye yazısını tıkladığınızda “şu kişi sizi özel odaya davet ediyor, kabul et veya reddet” diyerek karşı tarafa bir istek mesajı gitmektedir. İstek gönderilen kişi bu isteği kabul ederse sistem otomatik olarak bu iki kişiyi direk özel odaya almaktadır.

Birebir sohbet odasının diğer odalardan farkı nedir?

Diğer odaların aksine iki kişinin aynı anda sesli, kameralı sohbet edebildiği, dilerlerse yazılı olarak chat yapabildiği özel bir sohbet odasıdır. Bunun yanı sıra diğer odalar gibi herkesin girebildiği bir oda olmadığı için karşınızdaki kişiyle baş başa sohbet edebiliyorsunuz. Odada bulunan iki kişi haricinde kimse bu oda içerisine dahil olmamaktadır. Bu oda dolu olduğu zaman farklı bir çift bu odayı kullanamıyor mu? sorusunun aklınıza takıldığını görebilir gibiyim. Özel sohbet odası dolu olsa bile siz de farklı bir birebir odasına giriş yapabilirsiniz.

Sesliadresim.com seslisohbet ve seslichat sitesi kullanıcılarına her alanda ücretsiz sesli ve yazılı chat yapabilmenin yanı sıra kameralı sohbet etme imkanı sunmaktadır. Sizler de sesli sohbet odalarımıza üye olarak veya dilerseniz üye olmadan direk giriş yapabilirsiniz. Sesliadresim ailesi olarak hepinize keyifli sohbetler dileriz.

Bir önceki yazımız olan Görüntülü sesli sohbet odaları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.